O nas

W ramach Kujawskiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej posiadamy ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży pod nazwą KOKOterapia.

Jesteśmy grupą specjalistów - pasjonatów. 


Beata Frąckowiak-Wabiszewska - pedagog społeczny, terapeuta - kinezjolog, instruktor Gimnastyki Mózgu. Od kilkunastu lat praktykujący kinezjolog z zakresu Gimnastyki Mózgu®, terapii taktylnej, odruchów dynamicznych i pozycyjnych i ich integracji z całościowym systemem ruchu ciała człowieka oraz innych metod służących lepszemu rozwojowi dziecka. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest zwolenniczką wydobywania potencjału tkwiącego w każdej osobie. Preferuje holistyczne podejście w terapii.

Beata Hanichet -  terapeuta Snoezelen, nauczycielka i pasjonatka języków obcychprezes Stowarzyszenia „Pozytywka”, animatorka czasu wolnego oraz organizatorka zajęć dla dzieci z pedagogiki cyrku dziecięcego. Miłośniczka podróży po krajach frankofońskich i hiszpańskojęzycznych. Zwolenniczka gier i zabaw dla dziećmi bez telewizora i komputera oraz rozwijania umiejętności dzieci przez muzykę i teatr. Inicjatorka otwarcia pierwszej na Kujawach, ogólnodostępnej Sali Doświadczania Świata.

Magdalena Kućmierz - logopeda, pedagog, wychowawca przedszkolny i wczesnoszkolny. Posiada umiejętności w posługiwaniu się językiem migowym I-go stopnia dla pedagogów. Od 4 lat z pasją pomaga dzieciom w przezwyciężaniu trudności komunikacyjnych stosując różnorodne metody i techniki terapii logopedycznej. Na co dzień prowadzi terapię logopedyczną w szkołach i przedszkolach w regionie.


Paulina Łyk - Budna - psycholog, pedagog, kynoterapeuta, doradca zawodowy. Posiada uprawnienia do prowadzenia warsztatów Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Na co dzień pracuje jako pedagog i psycholog szkolny. Pracuje w nurcie terapii behawioralnej oraz poznawczo-behawioralnej. Założycielka Kujawskiego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. W pracy pomaga jej pies - przyjaciel o imieniu KOKO. W życiu kieruje się mottem: "Ludzie są dokładnie tak szczęśliwi, jak postanawiają być."


Marcin Szych – oligofrenopedagog, instruktor metody pływania osób niepełnosprawnych wg. koncepcji Halliwicka, terapeuta metody Integracji Sensorycznej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.  Od kilku lat nauczyciel wychowania fizycznego w szkole specjalnej, zajmuje się również gimnastyką korekcyjno-kompensacyjną.  Największą radość w pracy daje mu bezcenny uśmiech rodzica, podczas gdy zobaczy jak jego dziecko uzyska samodzielność w środowisku wodnym. W życiu stara się postępować według dwóch zasad: „Działaj powoli, ale skutecznie”, „Wyznaczaj cele, by je osiągnąć”. Interesuje się zdrowym trybem życia, fitness, piłką ręczną. Aktywny zawodnik oraz Reprezentant Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Pasjonat pływania


Oferta dla osób dorosłych znajduje się na stronie www.kcppp.pl